Automaty, napędy do bram posesyjnych lublin, chełm - mid-bramy-garazowe-lublin.pl


Automaty, napędy do bram posesyjnych

Automaty do bram wjazdowych

Wiele osób zastanawia się jaki rodzaj napędu będzie odpowiedni do jego bramy wjazdowej. Chcemy aby cena była adekwatna do jakości, nie chcemy przepłacać za automaty do bram. Oczekujemy aby automat który zakupimy w dobrej cenie sprawował się przez lata. Więc jak dobrać odpowiedni napęd do naszej bramy posesyjnej? Krótko omówię kilka aspektów, na które warto jest zwrócić uwagę.

 

Na co zwrócić uwagę przy dobieraniu napędu do bramy posesyjnej??

Stan techniczny bramy wjazdowej

Pierwszy z nich to jest stan bramy do której dobieramy napęd. Sprzawdzamy czy brama płynnie otwiera się i zamyka, czy wózki jezdne sprawują się prawidłowo. Czy profil jezdny jest w dobrym stanie czy nie jest przerdzewiały.

Ciężar bramy posesyjnej

Drugim aspektem doboru automatu do bramy wjazdowej, jest waga bramy. Większość napędów jest podzielona własnie ze względu na wagę danej bramy.

Częstotliwość pracy bramy wjazdowej

Kolejny aspekt który jest ważny to liczba użytkowników bramy wjazdowej, bądź częstotliwość pracy bramy (ile razy dziennie brama będzie otwierana i zamykana). Przy dużej ilości cykli, czyli przy częstym otwieraniu i zamykaniu bramy posesyjnej dobrze jest kupić napęd z silnikiem 24V. Silnik ten ze względu na swoją budowę nadaje się do intensywnej pracy.

Długość bramy posesyjnej

Ostatnim aspektem na który warto zwrócić uwagę jest długość bramy posesyjnej. Jeżeli brama jest długa to cykl otwierania i zamykania jest dłuższy, co powoduje większe nagrzewanie się napędu. W takiej sytuacji najlepiej jest zastosować napęd o wysokim napięciu 400V. Dotyczy to głównie bram przemysłowych.Jesteś zainteresowany naszą ofertą, zadzwoń:(81) 744 56 44, 501 271 770