Bramy garażowe górne, bramy segmentowe - mid-bramy-garazowe-lublin.pl


Brama garażowa górna

Bramy garażowe górne zrobione są ze stalowych paneli, które są ze sobą połączone tworząc płaszczyznę bramy. Do paneli bramy garażowej przymocowane są kółka, na których każdy panel przesuwa się po specjalnej szynie montowanej do wnęki otworu garażowego, a także do sufitu w przypadku bramy górnej. Szyny po której porusza się brama zwykle montowane są za pomocą wysięgników do sufitu, gdzie chowa się cała brama, kiedy garaż jest otwarty. Wtedy możemy bez problemu wjechać do garażu nawet wysokim samochodem, gdyż brama garażowa licuje się z otworem po otwarciu, bądź wystaje jedynie kilka centymetrów. 

 

Budowa bramy garażowej górnej

Brama garażowa zbudowana jest z paneli stalowych wypełnionych grubą warstwą pianki. Panele firmy normstahl mają grubość aż 42mm, daje to dobrą termoizolację garażu. Łożyska i rolki jezdne wbudowane w szynie zapewniają spokojną i bezawawryjną pracę bramy garażowej. Uszczelka podłogowa, umożliwia cyrkulację powietrza w garażu, kiedy brama jest zamknięta.

 

Sterowanie bramy garażowej górnej

Bramy garażowe zazwyczaj montuje się z automatem, który ułatwia obsługę bramy. Wystarczy nacisnąć przycisk i brama się otwiera. Jest to przydatne szczególnie w zimie, kiedy na zewnątrz jest zimno i nie chce nam się wychodzić z samochodu, żeby otworzyć garaż ręcznie. Oczywiście jest możliwość montażu bramy bez automatu, co obniży jej koszt.

 

Modele przetłoczenia w jakich występuje brama garażowa górna

Wzory w jakich występują bramy garażowe górne

modele bram garażowych

Dane techniczne 

Jak umyć segemntową bramę garażową?

Propozycja mycia bramy garażowej:

Do umycia bramy garażowej będzie nam potrebna: gąbka, bądź ścierka, wiadro z wodą i preparatem myjącym. Najlepiej mycie bramy garażowej zacząć od wewnątrz, ponieważ wewnątrz garażu brama powinna być czystsza. Na początku dokładnie umyć każdy z paneli, kiedy brama garażowa jest zamknięta. Potem lekko podnieść bramę garażową, żeby można było z łatwością umyć uszczelkę i każdy panel bramy od spodu i od góry, ponieważ panele bramy garażowej zachodzą na siebię tworząc płaszczyznę. Można także przetrzeć prowadnice. Następnie zrobić to samo z zewnętrznej strony bramy. Zalecamy także prysnąć WD40(bądź innym preparatem) prowadnicę od wewnątrz, żeby rolki płynnie się poruszały wewnątrz prowadnicy.

Najczęściej zadawane pytania:

1. Jeżeli kupię bramę garażową z napędem automatycznym, to w razie awarii prądu będę mógł(a) ją otworzyć w jakiś sposób?

  • Nasze bramy garażowe napędzane automatycznie, mają możliwość ręcznego otwierania bramy od środka. Jeżeli chcemy otworzyć bramę garażową od zewnątrz, a jest awaria prądu, to musimy mieć klucz, żeby zwolnić system ryglowania.

2. Jaki jest czas oczekiwania na bramę garażową od momentu zamówienia bramy, do jej montażu?

  • Zwykle czas realizacji zamówienia wynosi 1-2 tygodni. Czasami okres oczekiwania na montaż bramy może się wydłużyć, jednak o wszystkim informujemy naszych klientów.

Zobacz także inne rodzje bram garażowych !!

 
Uchylna brama garażowa

Uchylna brama garażowa

Boczne bramy garażowe

Boczna brama garażowa

 

Bramy przemysłowe

Brama przemysłowa

 

Brama garażowa

Brama garażowa górnaJesteś zainteresowany naszą ofertą, zadzwoń:(81) 744 56 44, 501 271 770